Pijany przyjechał na stację benzynową, a… tam był policjant

Dzielnicowy ze Wschowy sierż. szt. Radosław Kamiński zatrzymał pijanego kierowcę

Dzielnicowy ze Wschowy sierż. szt. Radosław Kamiński jadąc do pracy zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna wydmuchał niemal 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany na terenie województwa wielkopolskiego.

W niedzielę, 7 czerwca, sierż. szt. Radosław Kamiński, na co dzień dzielnicowy ze Wschowy, jechał do pracy. Zajechał na jedną ze stacji paliw na terenie Śmigla. Robiąc zakupy mijał się z mężczyzną, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Zachowanie mężczyzny wyraźnie wskazywało na to, że jest pijany. Sierż. szt. Kamiński po wyjściu ze stacji zauważył, że mężczyzna widziany chwilę wcześniej w sklepie usiadł na fotel kierowcy i z impetem odjechał ze stacji paliw. – Sierż. szt. Kamiński nie czekając ani chwili dłużej postanowił go zatrzymać. Kilka ulic dalej udało mu się udaremnić dalszą jazdę 47-latka, który był zaskoczony zatrzymaniem – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dzielnicowy powiadomił dyżurnego kościańskiej jednostki policji, który błyskawicznie skierował patrol. Na miejscu pojawił się patrol prewencji z komendy w Kościanie, który zajął się mężczyzną. 47-latek wydmuchał niemal 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a pojazd przekazano bliskim. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia minimum na 3 lata i grzywa nie niższa niż 5 tys. zł.