Po decyzji premiera tłum na cmentarzu w Nowogrodzie Bobrzańskim

Ludzie zaczęli zjeżdżać zaraz po informacji o zamknięciu cmentarzy od soboty

Po decyzji premiera dotyczącej zamknięcia od soboty nekropolii w całym kraju, na cmentarzu w Nowogrodzie Bobrzańskim zrobił się tłum.

Nasza czytelniczka wysłała nam zdjęcie z parkingu przy cmentarzu na ul. Piaskowej. Ruch zrobił się około godz. 17.00. – Ludzie zaczęli zjeżdżać zaraz po informacji o zamknięciu cmentarzy od soboty – mówi nam czytelniczka. Na parkingu szybko zabrakło miejsca. – Jeden samochód odjeżdża a trzy czekają – mówi nasza czytelniczka. Ludzie ruszyli na cmentarze tak jakby to był dzień 1 listopada. Chcą zdążyć odwiedzić grób przed sobotnim zamknięciem nekropolii.

Od soboty, 31 października cmentarze zostają zamknięte. – Podjęliśmy decyzję, że w dzień poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, dzień Wszystkich Świętych oraz dzień później, sobota, niedziela, poniedziałek, cmentarze będą zamknięte – poinformował w piątek, 30 października, premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki mówił, że czekano z decyzją, bo „cały czas żyliśmy tą nadzieją, że ta liczba zachorowań będzie przynajmniej chociaż trochę malała, ale ona dzisiaj jest znowu większa niż wczoraj, wczoraj była większa niż przedwczoraj i nie chcemy prowadzić do zwiększenia ryzyka na skutek tego, że na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej, przed cmentarzami gromadzić się będą duże grupy osób”.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika