Pod specjalnym namiotem rosły konopie warte 78 tys. zł (FILM)

Żagańscy policjanci, wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej w Gorzowie oraz komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, zlikwidowali uprawę konopi indyjskich znajdującą się na jednej z posesji w Szprotawie. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

W piątek, 24 lipca, żagańscy kryminalni we współpracy z policjantami z komend wojewódzkich w Gorzowie i Wrocławiu weszli na teren jednej z posesji w Szprotawie. Zlikwidowali tam uprawę konopi indyjskich. Na miejscu znaleźli przygotowany namiot z folii, pod którym rosły 72 krzaki konopi. – Można było z nich pozyskać ponad 1,5 kg gotowego narkotyku, którego wartość czarnorynkowa wynosi około 78 tys. zł – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dodatkowo policjanci zabezpieczyli przedmioty służące do wytwarzania narkotyków i prowadzenia nielegalnej uprawy. To donice, oprawy z lampami, wentylatory i ziemia. W trakcie przeszukania znalezione zostały również tabletki extasy i gotówka. Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn w wieku 37 i 32 lat. – Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów posiadania przyrządów przeznaczonych do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania lub przerobu środków odurzających oraz uprawiania konopi innych niż włókniste – informuje podkom. Jaszczuk. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani .