Toyota Zielona Góra

Podinsp. Trubiłowicz zginął podczas konwoju groźnego przestępcy. To już 15 lat

Podinsp. Rafał Trubiłowicz zginął w wypadku 20 września 2007 r.

Podinsp. Rafał Trubiłowicz zginął w wypadku 20 września 2007 r. Był kierownikiem sekcji do walki z przestępczością przeciwko mieniu wydziału kryminalnego lubuskiej komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie. Konwojował groźnego przestępcę.

Policjanci z Warszawy przewozili 33-letniego Dariusza S. Groźny przestępca miał trafić do prokuratury i potem do aresztu. Był członkiem zorganizowanej grup przestępczej Gargamela. Bezwzględna szajka okradała hurtownie na Dolnym Śląsku, Warszawie oraz w Wielkopolsce. Jej członkowie dokonali ponad 100 napadów na ciężarówki w Polsce i na terenie Niemiec.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W wypadku zginął podinsp. Trubiłowicz

Konwój odbywał się nocą na autostradzie A2 na odcinku Poznań-Nowy Tomyśl. Tam policyjny opel uderzył w tył ciężarówki, wpadł barierkę i koziołkował. Na koniec samochód zapalił się. Rafał Trubiłowicz zginął na miejscu. Zginął również konwojowany przestępca.

Podinsp. Rafał Trubiłowicz służbę w policji rozpoczął 20 sierpnia 1997 r. na stanowisku aplikanta kompanii patrolowo-interwencyjnej wówczas zielonogórskiej komendy rejonowej. W latach 1997-2007 służył w prewencji i pionie kryminalnym komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie. Po ukończeniu szkolenia oficerskiego zajmował stanowisko specjalisty w sekcji do walki z przestępczością przeciwko mieniu w wydziale kryminalnym gorzowskiej komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi