Policja rozbiła gang dilerów narkotyków. Zatrzymano pięć osób (FILM, ZDJĘCIA)

Pięć osób zatrzymanych, zabezpieczone narkotyki i pieniądze to bilans pracy strzeleckich kryminalnych, którzy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Policjanci, w tym samym czasie siłowo weszli do dwóch mieszkań na ternie powiatu gorzowskiego. Trzy osoby z piątki zatrzymanych trafiły do aresztu. Usłyszeli kilkadziesiąt zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu narkotykami.

Kryminalni ze Strzelec Krajeńskich nad sprawą dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami pracowali od kilkunastu miesięcy. – Żmudna praca operacyjna i procesowa przyniosła rezultaty na początku czerwca – mówi st. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła na ustalenie dwóch posesji na terenie powiatu gorzowskiego, gdzie prosperował narkotykowy biznes.

Policja rozbiła narkotykowy gang

Finałem sprawy było siłowe wejście do dwóch mieszkań przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów. Mundurowi zatrzymali pięć osób. W mieszkaniach zabezpieczono narkotyki, między innymi: amfetaminę, mefedron i marihuanę oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W przeszukaniach udział brały specjalnie przeszkolone psy do tropienia narkotyków należące do straży granicznej i policji. W poszukiwaniu narkotyków policjanci wykorzystywali najnowocześniejszy sprzęt, którym skanowano samochody należące do zatrzymanych.

Trzech mężczyzn i dwie kobiety usłyszało kilkadziesiąt zarzutów dotyczących  udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu narkotykami czyniąc z tego stałe źródło dochodu. – Zarzuty są poważne, bo za wymienione przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności – mówi st. asp. Bartos.

Prokuratura zdecydowała o policyjnym dozorze w stosunku do zatrzymanych dwóch kobiet. Natomiast trzech mężczyzn trafiło do aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy.