Samochody.pl - poscigi.pl

Policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców, a wpadło trzech pijanych rowerzystów. Dostali mandaty na kwotę 6 tys. zł

Wpadło trzech pijanych rowerzystów. Dostali mandaty na kwotę 6 tys. zł.

W wtorek, 19 kwietnia, krośnieńska drogówka prowadziła akcje „Trzeźwość”. Policjanci sprawdzali czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. – Działania te pozwoliły na skontrolowanie w krótkim czasie ponad 130 kierowców – wylicza kom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Wszyscy kontrolowani kierowcy jechali trzeźwi. Za to nie popisali się rowerzyści. Dwóch z nich za jazdę rowerami po pijanemu dostało mandat po 2,5 tys. zł. Jeden rowerzysta, który wydmuchał mnie niż pół promila jazdę zakończył mandatem w wysokości 1 tys. zł.

W trakcie prowadzonych kontroli mundurowi poza sprawdzaniem stanu trzeźwości zwracali uwagę za zachowanie kierowców na drodze, sposób wykonywania przez nich manewrów, w szczególności czy nie wyprzedzają w miejscach zabronionych, czy przestrzegają ograniczeń prędkości, jak również ich uprawnienia do kierowania i stan techniczny auta.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ponadto obserwując ruch na drogach na terenie miast i wsi przyglądali się jak kierowcy respektują przepisy dotyczące pieszych oraz czy sami piesi dbają o bezpieczeństwo. 

– Działania drogówki będą kontynuowane, a łamiący przepisy muszą spodziewać się surowych konsekwencji i stanowczej reakcji ze strony mundurowych, dla których zapewnienie bezpieczeństwa na drodze to priorytet – mówi kom. Kulka.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl