Policjanci pomogli sparaliżowanemu mężczyźnie i jego córce

W czwartek, 5 sierpnia, wieczorem kobieta zwróciła się o pomoc do policjantów informując ich, że jej sparaliżowany ojciec spadł z łóżka i sama nie da rady go podnieść. Po kilku minutach od zgłoszenia, policjanci stawili się w mieszkaniu zgłaszającej, podnieśli 90-latka i położyli go na łóżku

Po godz. 21.00 dyżurny z gubińskiego komisariatu dostał nietypowe zgłoszenie od mieszkanki Gubina. Kobita zadzwoniła z prośbą o pomoc w podniesieniu jej sparaliżowanego ojca, którego nie jest w stanie podnieść. – Nie mogła liczyć na pomoc sąsiadów, gdyż w tym czasie nie było ich w domu – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Zgłoszenie trafiło do policjantów z patrolówki st. asp. Andrzejowa Malinowskiego i st. sierż. Gabriela Urbańskiego.

Po kilku minutach policjanci pojawili się w mieszkaniu zgłaszającej. Funkcjonariusze podnieśli 90-latka z podłogi i położyli na łóżku. Mimo upadku, mężczyzna na szczęście nie wymagał pomocy medycznej.

Kobieta podziękowała policjantom za okazaną pomoc. Nie był to pierwszy przypadek, kiedy mieszkańcy Gubina mogli liczyć na pomoc policjantów z gubińskiego komisariatu. W marcu tego roku funkcjonariusze pomogli kobiecie, która spadła z wózka inwalidzkiego.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika