Policjanci przejęli blisko 2 kilogramy narkotyków

Po raz kolejny policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Tym razem niemal dwa kilogramy. Właściciel zabronionych środków trafił za kraty na najbliższe 3 miesiące

Na 3 miesiące do aresztu trafił 24-letni bydgoszczanin, którym zainteresowali się bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową. Z ich informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości substancji zabronionych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

By to potwierdzić, w miniony poniedziałek (6.02.23), w południe skierowali swoje kroki do zajmowanego przez niego garażu na bydgoskich Kapuściskach. Gdy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsca zauważyli, że mężczyzna wsiada do samochodu i rusza. Na widok sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania bydgoszczanin zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał się i wybiegł z pojazdu. Jego piesza ucieczka na niewiele się jednak zdała. Mężczyzna został zatrzymany.

Chwilę później okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne. 24-latek w aucie, garażu i mieszkaniu miał znaczne ilości narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 800 gramów różnego rodzaju środków: 3CMC, marihuany, kokainy, grzybków halucynogennych i tabletek 2CB, a także pieniądze w kwocie ponad 13 tysięcy złotych, telefony komórkowe oraz wagi elektroniczne.

Bydgoszczanin, po zatrzymaniu, trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone środki do laboratorium kryminalistycznego. Wstępne badanie potwierdziło, że są to substancje zabronione ustawą.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić 24-latkowi zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków.

Wczoraj (8.02.23) bydgoszczanin został przewieziony do prokuratury, a następnie do sądu, gdzie zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.