Policjanci zlikwidowali dwa nielegalne salony gier hazardowych (ZDJĘCIA)

Policjanci w ciągu dwóch dni zlikwidowali dwa nielegalne salony gier, w których znajdowały się automaty do gier hazardowych. Zabezpieczyli dziewięć maszyn.

W czwartek, 20 lutego, policjanci z Żagania, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, przeprowadzili kontrolę „salonu gier” w jednym z lokali na terenie Żagania. Z posiadanych przez policję informacji działalność miała być prowadzona wbrew obowiązującym przepisom ustawy o grach hazardowych.

W celu dostania się do lokalu funkcjonariusze musieli użyć siły i wyważyli drzwi. Wspólne działania funkcjonariuszy pozwoliły zamknąć nielegalny salon oraz zabezpieczyć sześć automatów.

W piątek, 21 lutego, funkcjonariusze komendy oraz Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. weszli do lokalu z automatami do gier. Według informacji posiadanych przez policję, w lokalu miała być prowadzona nielegalna działalność. Wejście do lokalu ponownie nie było takie łatwe. Drzwi były zamknięte, a osoby znajdujące się w środku udawały, że nikogo w lokalu nie ma. Z pomocą przyszli strażacy, którzy w kilka minut rozwiązali problem.

Po wejściu do lokalu policyjna informacja potwierdziła się. W pomieszczeniu znajdowały się trzy urządzenia. Funkcjonariusze KAS przeprowadzili na miejscu eksperymenty procesowe, które miały na celu sprawdzić legalność działania maszyn. Przeprowadzone działania potwierdziły fakt, że zabezpieczone maszyny działają w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Będą również stanowiły dowód w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych.

Funkcjonariusze przesłuchali dwóch mężczyzn znajdujących się w lokalu. Na terenie powiatu krośnieńskiego były to kolejne lokale nielegalnego hazardu.

Właścicielom „pseudokasyn” i nielegalnych automatów do gier grożą wysokie kary pieniężne.  Za posiadanie jednego automatu kara może wynieść do 100 tysięcy złotych. Ponadto zgodnie z art. 107 Kodeksu Karnego Skarbowego grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.