Policyjny pościg w Żarach. Policjanci strzelali. Naćpany uciekinier uderzył w radiowóz

Jak ustalił portal poscigi.pl do zdarzenia doszło w poniedziałek, 1 czerwca. Żarska drogówka ścigała kierowcę mitsubishi, który nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci musieli użyć broni.  

Jak ustalił portal poscigi.pl, patrol żarskiej drogówki dał kierowcy mitsubishi sygnały do zatrzymania się. Ten zignorował sygnały, przyspieszył i zaczął uciekać. Ruszył policyjny pościg. Kierowca mitsubishi uciekał jak szalony powodując na drodze zagrożenie wypadkiem. Policjanci zdecydowali się użyć broni. Oddali w kierunku uciekającego samochodu jeden strzał. Kierowca cały czas jednak uciekał. Zjechał na boczne drogi chcąc zgubić pościg. Policjanci cały czas ścigali samochód. W okolicach Olbrachtowa kierowca mitsubishi uderzył w radiowóz. Wtedy został zatrzymany.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierowca mitsubishi oraz pasażer zostali przewiezieni do żarskiej komendy. Pasażer po wykonaniu z nim czynności został zwolniony. Policjanci ustalili już powód ucieczki. – Kierowca mitsubishi znajdował się pod wpływem narkotyków – mówi dla pościgi.pl kom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach. Wstępnie badanie narkotestem wykryło amfetaminę oraz metamfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany. Tylko za ucieczkę policji grozi mu teraz kara nawet do 5 lat więzienia.