Porwali dwóch mężczyzn. Katowali ich. Powiesili na łańcuchach, strzelali do nich z wiatrówki i torturowali prądem (ZDJĘCIA)

Policji z Iławy zatrzymali siedem osób, którzy porwali dwóch mężczyzna. Znęcali się nad nimi i katowali oraz razili prądem. Grożą im kary po 25 lat więzienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że pod koniec października 2021 r. doszło do porwania dwóch mężczyzn. O porwaniu zostali powiadomienie Iławscy policjanci. Jeden z mężczyzn oświadczył, że gdy szedł jedną z lubawskich ulic, podjechał do niego znajomy swoim samochodem i kazał mu wsiąść do auta.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W pojeździe znajdowały się inne osoby, które grożąc bronią kazały mu oddać telefon i włożyć głowę między kolana.

Jak oświadczył pokrzywdzony, po kilkudziesięciu minutach znaleźli się w lesie. Następnie sprawcy przywiązali go do drzewa i zaczęli bić. Po pewnym czasie pokrzywdzony został przewieziony w bagażniku do garażu znajdującego się na terenie powiatu nowomiejskiego.

Bili i torturowali prądem

W garażu mężczyzna został ponownie pobity. Oprawcy strzelali do niego z wiatrówki. Okazało się wtedy, że w garażu był również drugi pokrzywdzony, który został przywieziony przez innego ze sprawców.

Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego także został pobity Sprawcy strzelali do niego z wiatrówki w brzuch i nogi. Następnie zawiesili go na łańcuchu przyczepionym do sufitu, dalej bijąc. Potem razili go paralizatorem. Po chwili jednego z mężczyzn zapakowali do bagażnika i wywieźli do lasu, każąc mu już dalej sobie radzić samemu, a drugiego z pokrzywdzonych sprawcy wypuścili z garażu mówiąc, żeby szybko uciekał.

Policjanci podczas prowadzonego postępowania zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu oraz ustalili grupę osób mającą związek z porwanie i katowaniem mężczyzn. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, a następnie zatrzymali siedmiu mieszkańców powiatu nowomiejskiego.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów m.in. bezprawnego i ze szczególnym udręczeniem pozbawiania wolności, gróźb karalnych, posiadania narkotyków, a także uszkodzenia ciała a śledztwo zakończyć aktem oskarżenia.
Sprawcom grożą kary po 25 lat więzienia.