Toyota Zielona Góra

Pościg za poszukiwanym zakończony skutecznym zatrzymaniem (FILM)

Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Jak się okazało, kierujący był poszukiwany i miał do odbycia karę niemal roku pozbawienia wolności. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd którym uciekał nie posiadał badań technicznych.

W środę (15 lutego) policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zauważyli kierującego samochodem marki BMW, który wyglądem przypominał osobę poszukiwaną przez wschowską Policję. Na widok policyjnego radiowozu kierowca gwałtownie przyśpieszył.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie reagował i kontynuował dalszą jazdę. Zdesperowany 21 latek uciekał ulicami Wschowy, a następnie wyjechał poza miasto łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego.

Do pościgu sukcesywnie dołączały się kolejne patrole. W jednej z pobliskich miejscowości funkcjonariusze ruchu drogowego wykorzystali sytuację na drodze do bezpiecznego zatrzymania kierowcy. Na wysokości zaparkowanego na poboczu busa dali sygnał do zatrzymania jadącej z przeciwka ciężarówki. Tym manewrem zablokowali drogę i uniemożliwili dalszą ucieczkę kierowcy BMW. Drugi patrol zabezpieczył tył pojazdu BMW, aby uniknąć ucieczki w drugą stronę.

Po chwili niesforny kierowca, by już w rękach mundurowych. Tak jak typowali policjanci, był to 21 mieszkaniec gminy Szlichtyngowa poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 11 miesięcy. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie miał badań technicznych.