Poszła na grzyby i zgubiła się w lesie. Kobiecie sprytnie pomógł dzielnicowy

Kobieta, która wybrała się na grzyby straciła orientację w lesie. Nie wiedziała jak ma wrócić do domu. Kobiecie sprytnie pomógł dzielnicowy asp. sztab. Mariusz Żukowski.

W miniony piątek, 14 października, po godzinie 17.00 do lubskiego komisariatu wpłynęła informacja o kobiecie, która zabłądziła w lesie. Z przekazanej informacji wynikało, że zostawiła swój skuter przy drodze asfaltowej w lesie za miejscowością Jeziory Wysokie godzinę wcześniej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kobieta zgubiła się w lesie

Kobieta nie miała nic do picia ani jedzenia, a w lesie robiło się już ciemno. Informację wraz z danymi kobiety dyżurny przekazał dzielnicowemu z posterunku w Brodach asp. sztab. Mariuszowi Żukowskiemu. – Policjant bardzo dobrze zna ten teren i osoby zamieszkujące gminę Brody – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. 

Policjant natychmiast zadzwonił do kobiety. Podczas rozmowy pytał o szczegóły terenu leśnego. Dowiedział się, że zagubiona grzybiarka jest w pobliżu ogrodzonego lasu liściastego. Udał się w wytypowany rejon,  a następnie używając sygnałów radiowozu naprowadził zagubioną do miejscowości Marianka.

Kobiecie pomógł dzielnicowy

Pomógł również odnaleźć zaparkowany w lesie skuter. Kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej i w ciągu pół godziny od zgłoszenia szczęśliwie mogła powrócić do domu. Bardzo dobra znajomość  terenu oraz dobry kontakt z osobą, która potrzebuje pomocy ma niebagatelne znaczenie w prowadzonych poszukiwaniach. Każdy może stracić orientację w lesie, kiedy nagle zrobi się ciemno. Szybkie powiadomienie o zdarzeniu oraz fakt, że osoba która się zgubiła  posiada telefon,  decyduje o szybkim sukcesie.

Pamiętaj!

– jeżeli masz słabą orientacje w terenie lub nie znasz lasu, nie wybieraj się tam sam,

-nie oddalaj się od osób, z którymi wybrałeś się na grzyby, pozostań z nimi w kontakcie wzrokowym,

-aby być widoczny możesz założyć odzież w jaskrawych barwach lub z elementami odblaskowymi

-nie wybieraj się do lasu po zmierzchu , informuj rodzinę, kiedy zamierzasz wrócić i dokąd się udajesz,

– nie pozwól, aby dzieci lub osoby starsze same wybrały się do lasu

-zabierz ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią

Jeżeli my lub nasi bliscy zabłądzili w lesie, natychmiast zaalarmujmy Policję! Liczy się czas, po zmroku trudniej prowadzić poszukiwania. Osoba, która zagubiła się w lesie powinna starać się dotrzeć do najbliższej drogi, to ułatwi poszukiwania.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl