Samochody.pl - poscigi.pl

Poszukiwany niespodziewanie wpadł na ulicy. 45-latek spędzi w więźniu ponad rok

W piątek, 28 kwietnia, mł. asp. Andrzej Szykuła asystent zespołu dzielnicowych komisariatu policji w Szprotawie był na urlopie. Wtedy zobaczył idącego mężczyznę, który przypominał osobę poszukiwaną. Zatrzymał go. To był poszukiwany 45-latek, do dobycia karę ponad roku więzienia.

mł. asp. Andrzej Szykuła z policji w Szprotawie w piątek miał urlop. Wtedy dostrzegł mężczyznę, którego rozpoznał jako poszukiwanego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Czytaj też – Koszmar w Sulechowie. Ciało 20-latka znalezione w rowie z wodą

Policjant mimo wolnego dnia pobiegł za nim, a po chwili zatrzymał mężczyznę. Skontaktował się z dyżurnym, który po sprawdzeniu danych zatrzymanego w systemach policyjnych potwierdził, że jest on poszukiwany do odbycia kary więzienia. Za kratami spędzi roku i dwa miesiące za popełnione posiadanie i handel narkotykami.

Szprotawa. Poszukiwany wpadł na ulicy

Mężczyzna został doprowadzony na komisariat,  gdzie wykonano z nim niezbędne czynności. – 45-letni mieszkaniec Szprotawy został przewieziony do zakładu karnego – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Do podobnej sytuacji doszło na początku kwietnia. Mł. asp. Szykuła w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego do odbycia kary za przestępstwa narkotykowe.