Poszukiwany oszust ukrywał się w pokoju z… zamurowanymi oknami

Kryminalni z komisariatu w Niemcach zatrzymali 28-latka poszukiwanego listem gończym. Za oszustwa miał trafić do aresztu. Ukrywał się w pokoju, w którym zamurował okna. Policjanci zatrzymali go siedzącego w ciemnościach. 28-latek trafił do więzienia.

Do zatrzymania 28-latka doszło w piątek, 18 stycznia, wieczorem w jednej z miejscowości w gm. Jastków. Zanim został zatrzymany, policjanci wytropili jego kryjówkę. Od tygodnia policjanci sprawdzali mieszkania i posesje w powiecie lubelskim, w których, według posiadanych informacji, 28-latek może się ukrywać. Niestety, pod żadnym adresem nie zastali poszukiwanego. Członkowie rodziny 28-latka celowo wprowadzali w błąd policjantów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci mając podejrzenie, że 28-latek może ukrywać się w jednym z domów w gminie Jastków, pojechali na miejsce. Pozornie wyglądało to tak, jakby w domu faktycznie nikogo nie było. Wieczorem, po siłowym wejściu do domu, oczom funkcjonariuszy ukazał się 28-latek. Przez cały ten czas ukryty był w jednym z pokoi, który miał zamurowane okna.

Poszukiwany listem gończym mężczyzna przez cały czas siedział w ciemnościach obawiając się wykonania jakiegokolwiek ruchu, który mógłby go zdemaskować.

28-latek i jego rodzina myśleli, że zmylą policjantów zamurowując okna w pokoju poszukiwanego. Mężczyzna z ciemnego pokoju trafił do więzienia. Sąd w Lublinie orzekł wobec niego tymczasowy areszt za popełnione przez niego oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.