Potrącił kobietę i uciekł. Podczas zatrzymania 33-latek i 18-latka byli naćpani

Policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę w związku potrąceniem, do którego doszło w sobotę, 25 stycznia, w Strzelcach Krajeńskich. Ranna 26-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowca i pasażer pojazdu, który uczestniczył w potrąceniu uciekli z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania oboje znajdowali się pod działaniem narkotyków.

Około godziny 19.00 w sobotę, 25 stycznia, dyżurny strzeleckiej policji dostał zgłoszenie o potrąceniu kobiety na ul. Cmentarnej. Sprawca nie udzielił pomocy poszkodowanej tylko uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, który zajął się wyjaśnianiem wypadku. Pozostali policjanci zostali zaangażowani do ustalenia kierowcy i zatrzymania go. – Mocno zaangażowali się świadkowie potrącenia, którzy przekazali policjantom informacje o samochodzie, którego kierowca uciekł – mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Mundurowi szybko ustalili markę pojazdu i dane jego kierowcę. Kwestią czasu było tylko jego zatrzymanie. Jeszcze w nocy w Drezdenku policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, którzy jechał razem z młodą kobietą. 18-latka prowadziła osobowego volkswagena. Jak się okazało po potrąceniu porzucili uszkodzonego mercedesa i próbowali go ukryć. Kiedy zmienili samochód wydawało im się, że będą bezkarni. Oboje byli naćpani narkotykami. zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań. Niebawem usłyszą zarzuty związane z potrąceniem kobiety, ucieczką z miejsca zdarzenia i kierowaniem pod działaniem narkotyków.

To nie wszystko. Dzień po zatrzymaniu 33-latka, strzeleccy policjanci otrzymali informację, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawiania wolności za wcześniejszy udział w bójce. Prokuratura i policjanci wnioskowali o tymczasowy areszt dla kierowcy.

Toyota Zielona Góra