Toyota Zielona Góra

Poważny wypadek. Kierowca ciężko ranny. Samochód bez badań technicznych (ZDJĘCIA)

Kierujący peugeotem wypadł z drogi i rozbił się w rowie.

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek, 12 października w Nowej Soli. Kierujący peugeotem wypadł z drogi i rozbił się w rowie. Ciężko ranny kierowca trafił do szpitala. Peugeot nie miał aktualnych badań technicznych.

W poniedziałek przed godziną 18.00 w Nowej Soli doszło do poważnego wypadku. Peugeot wypadł z drogi i rozbił się rowie. Ciężko ranny został 42-letni kierowca peugeota. Trafił do szpitala. Był trzeźwy. Pasażer na szczęście doznał tylko lekkich zadrapań.

Na miejscu wypadku pracowali nowosolscy policjanci. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący peugeotem mógł nie dostosować prędkości do panujących warunków na drodze – mówi mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli. Okazało się również, że samochód nie ma ważnego przeglądu. Nowosolscy policja pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i sumienne pilnowanie aktualnego przeglądu technicznego pojazdu. – Warto powierzyć swój samochód doświadczonemu diagnoście, który sprawdzi pracę układów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w pojeździe.  Zasada” lepiej zapobiegać niż leczyć” powinna „wejść w krew” każdemu uczestnikowi drogi – mówi mł. asp. Dąbrowicz-Kozłowska.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika