Pożar poddasza domu w Skwierzynie. To była ciężka akcja. Ogień wyszedł na dach (ZDJĘCIA)

fot. OSP Skwierzyna

Do pożaru doszło we wtorek, 12 maja, w Skwierzynie. Z ogniem walczyły jednostki OSP Skwierzyna, Świniary, Murzynowo, Trzebiszewo oraz zawodowa straż pożarna z Międzyrzecza.

Pożar wybuchł we wtorek z samego rana. Kiedy strażacy OSP Skwierzyna dotarli do bloku przy ul. Kolejowej na dachu widać było już płomienie. W tym czasie na miejsce akcji wyjechali strażacy zawodowi z Międzyrzecza oraz podnośnik. Po przekazaniu informacji o zagrożeniu, dyżurny dodatkowo na miejsce wysłała jednostki OSP ze Świniar, Trzebiszewa oraz z Murzynowa.

Po rozpoznaniu okazało się, że pożar rozwija się w podsufitce pomieszczeń na trzecim piętrze budynku. Podjęta została decyzja o wprowadzeniu prądów wody do wnętrza budynku oraz przy użyciu drabiny i podnośnika, z zewnątrz. Żeby dostać się do źródła ognia konieczna była rozbiórka dachu. Ze względu na intensywne zadymienie, strażacy musieli pracować w aparatach powietrznych.

Akcja gaśnicza była wyjątkowo ciężka. Wysoka temperatura powodowała, że trzeba było często wymieniać strażaków walczących z ogniem w bezpośredniej strefie pożaru. Około godziny 6.00 pożar został opanowany i już się nie rozprzestrzeniał. Do godziny 8.00 strażacy dogaszali miejsce pożaru.