Pożar zniszczył dom w Raculce. Nie nadaje się do zamieszkania (ZDJĘCIA)

Pożar wybuchł w środę, 26 lutego, z samego rana. Palił się dach domu przy ul. Tarpanowej. Niestety, budynek nie nadaje się do zamieszkania.

Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar poddasza, obejmujący również znaczną część powierzchni dachu domu jednorodzinnego. – Mimo sprawnej akcji i szybkiego opanowania pożaru, zupełnemu zniszczeniu uległa centralna część dachu która runęła do środka budynku – mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków. Z ogniem walczyły trzy zastępy zawodowej straży pożarnej, cztery zastępy OSP, policja, pogotowie gazowe oraz pogotowie energetyczne.

Polecane  Koronawirus zabił kolejnych 7 osób. Aż 134 nowe zakażenia koronawirusem

Budynek nie nadaje się do zamieszkania. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał, nie było również zagrożenia przeniesienia ognia na budynki sąsiadujące. Okoliczności powstania pożaru są wyjaśnianie. Na miejscu zdarzenia pojawili się przedstawiciele Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zielonogórskiego magistratu, którzy zorganizowali dalszą pomoc dla mieszkańców.

Langner odszkodowania