Przyszedł oddać krew, a spotkało go coś smutnego

Złodziejem okazał się 28-letni recydywista, który trafił do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec Żar podszedł oddać krew i wtedy został okradziony. Złodziej zabrał mu portfel. Długo łupem się jednak nie nacieszył, bo został zatrzymany. 28-lat już usłyszał już zarzuty.

We wtorek, 10 stycznia, dyżurny żarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży portfela z gotówką i dokumentami. Do tej kradzieży doszło w punkcie krwiodawstwa. Wykorzystując nieuwagę mężczyzny, który oddawał krew złodziej ukradł mu portfel z saszetki. Z łupem uciekł. 

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Żary. Oddawał krewa został okradziony

Policjanci żarskiej drogówki szybko zjawili się we wskazanym rejonie, w który mógł uciec złodziej. Jednocześnie funkcjonariusze utrzymywali kontakt telefoniczny z pokrzywdzonym, który wskazał kierunek ucieczki oraz rysopis sprawcy.

Po chwili, na jednej z pobliskich ulic, policjanci zauważyli na przejściu dla pieszych opisywaną osobę i z dzielnicowymi zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 28-latek, który trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży pieniędzy i dokumentów. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia. Kara mężczyzny może być jednak większa, ponieważ działał on w warunkach recydywy.

Eko pol - Poscigi.pl