Radni klubu Zielona Razem rozdali maseczki seniorom w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Radni klubu Zielona Razem w środę, 15 kwietnia, rozdali ponad 1 tys. maseczek ochronnych zielonogórzanom. Maseczki rozdawali głównie seniorom.

Paweł Wysocki i Grzegorz Hryniewicz chodzili po osiedlu Piastowskim, gdzie mieszka wielu seniorów. W akcji chodziło o to, aby dotrzeć do osób najstarszych, które mają problemy z zaopatrzeniem się w maseczkę ochronną.  – Rozdawaliśmy maseczki na ryneczku przy ul. Anieli Krzywoń, Biedronce, w sąsiedztwie parku, marketu Leclerc – mówi radny Wysocki. Niektórzy mieszkańcy żartobliwie prosili o maseczki z białą gumką, inni z czarną, bo mieliśmy dwa rodzaje do wyboru. – Wybraliśmy godziny 10.00-12.00, w których zgodnie z przepisami wprowadzonymi przez rząd zakupy mogą robić wyłącznie osoby po 65 roku życia – mówi radny Hryniewicz.Obaj rozdali po 200 maseczek, rozeszły się jak świeże bułeczki.

Andrzej Bocheński i Andrzej Brachmański maseczki rozdawali na deptaku. – Maseczki rozdawaliśmy osobom stojącym w kolejkach oraz przechodzącym deptakiem – mówi radny Bocheński. Z radnym Brachmańskim rozdali 800 maseczek, każdy po 400. A. Brachmański chwali mieszkańców – Nikt nie pytał, po co rozdajemy maseczki. Jedna pani elegancko podziękowała za prezent, bo wcześniej już nabyła maskę. Świadczy to o dużej odpowiedzialności obywatelskiej zielonogórzan – zaznaczył.

Zostań kierowcą bolta