Rozbity gang złodziei. Ukradli rowery warte 2,1 mln zł. W magazynach mieli kradziony towar wart 3 mln zł (FILM, ZDJĘCIA)

Podczas akcji zatrzymano 7 osób, które doprowadzono do prokuratury okręgowej w Gorzowie

CBŚP rozbiło gorzowski gang oraz zlikwidowało dwa magazyny ze skradzionymi rzeczami. Odzyskano towaru ukradzionego w Niemczech o łącznej wartości ponad 3 mln zł. Policjanci zatrzymali 7 osób. Odzyskali m.in. ponad 100 wysokiej klasy rowerów wartych blisko 2,1 mln zł, skradzionych jednej nocy w Niemczech.

Wszystko zaczęło się, gdy niemieccy policjanci przekazali informację policjantom z Centralnego Biura Śledczego Policji o kradzieży z włamaniem do pojazdów ciężarowych. Zdarzenie miało miejsce w Niemczech w nocy z 24 na 25 lutego b.r. Łupem sprawców padło ponad 100 wysokiej klasy rowerów, o łącznej wartości blisko 2,1 mln zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z przekazanej informacji wynikało, że sprawcy działali w grupie kilkuosobowej i przemieszczali się samochodami osobowymi oraz ciężarowym. Funkcjonariusze niemieckiej policji przekazali, że z okolic Berlina sprawcy pojechali kolumną kilku pojazdów w kierunku granicy z Polską. W tym momencie do akcji wkroczyli policjanci z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Policji.

Policjanci CBŚP objęli obserwacją wszystkie osoby jadące w kolumnie od granicy polsko-niemieckiej. W efekcie dotarli do miejsc zamieszkania podejrzanych i do magazynu, gdzie rozładowywano skradziony towar z samochodu ciężarowego.

W krótkim czasie, w różnych rejonach Gorzowa i okolic zatrzymano 7 osób uczestniczących w nocnym wyjeździe lub odbierających towar. Jak się okazało członkowie gangu do porozumiewania się posiadali krótkofalówki, które zostały także zabezpieczone.

Podczas akcji przejęto również 7 pojazdów, które prawdopodobnie posłużyły do popełnienia przestępstwa.

W trakcie działań odzyskano nie tylko skradzione tej nocy mienie, ale ujawniono także inne przedmioty, które najprawdopodobniej pochodzą z przestępstw popełnionych w Niemczech. Policjanci dotarli do drugiego magazynu, w którym znajdowało się mnóstwo artykułów spożywczych, przemysłowych oraz odzieży różnych marek, jak również 7 motocykli co do których istnieje podejrzenie, że mogą pochodzić z kradzieży.

Łącznie podczas realizacji zabezpieczono mienie pochodzące z przestępstw o wartości ponad 3 mln zł.

Podczas akcji zatrzymano 7 osób, które doprowadzono do prokuratury okręgowej w Gorzowie. Tam przedstawiono im zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego 6 osób jest podejrzanych o udział w pięciu kradzieżach z włamaniem. Jedna osoba usłyszała zarzut paserstwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd w Gorzowie wobec wszystkich zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.