Ruszyło dezynfekowanie placów zabaw w przedszkolach (FILM)

We wtorek, 5 maja, zakład gospodarki komunalnej rozpoczął dezynfekcję wszystkich placów zabaw w miejskich przedszkolach. Jutro do przedszkoli pójdzie 886 dzieci.  

Pierwsza dezynfekcja placu zabaw odbyła się we wtorek w przedszkolu przy ul. Energetyków. – Place zabaw będą dezynfekowane codziennie po zakończeniu zajęć przez dzieci – mówi Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej. To nie koniec. Od środy, 6 maja, rozpocznie się również ozonowanie wszystkich pomieszczeń w miejskich przedszkolach. – Te wszystkie działania mają na celu zapewnienie dzieciom jak największego bezpieczeństwa – mówi prezes Sikora.

Ile dzieci pojawi się w środę w przedszkolach? – Możemy z dokładnością, co do jednego dziecka powiedzieć, że tych dzieci w naszych progach będzie jutro 866 na 5516 miejsc, które normalnie funkcjonują, co daje ok. 16 procent dzieci, które wrócą ponownie do naszych jednostek – powiedział na antenie radia Index Jarosław Skorulski, naczelnik wydziału oświaty i spraw społecznych magistratu. Na preferencyjnych warunkach traktowane są dzieci pracowników służby zdrowia, służb mundurowych i pracowników handlu.