Siedem poszukiwanych osób wpadło w ręce sulechowskich policjantów

Policjanci kryminalni z Sulechowa w miniony weekend zatrzymali aż siedem osób poszukiwanych przez sądy, prokuratury i inne jednostki policji. Wśród zatrzymanych był również 46-latek, mieszkaniec gminy Sulechów, poszukiwany do odbycia kary więzienia za uszkodzenia mienia. W jego domu policjanci znaleźli 18,5 gramów amfetaminy, wagi i woreczki strunowe.

W ciągu całego weekendu sulechowscy policjanci zatrzymali 7 osób poszukiwanych, w tym osobę poszukiwaną przez Biuro SIRENE za przestępstwo popełnione w innym kraju Unii Europejskiej. Ten poszukiwany zatrzymany został przez policjantów po kradzieży sklepowej. Już trafił do aresztu śledczego. – Czterech z poszukiwanych mężczyzn z zatrzymanych w weekend ma do odbycia kary pozbawienia wolności za niezapłacone grzywny – 2, 6, 15 i 21 dni – mówi podinsp. Małgorzata Barsa, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Kobieta, która została zatrzymana, jest poszukiwana przez prokuraturę rejonową w Świebodzinie do ustalenia miejsca pobytu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jednym z zatrzymanych był 46-latek, mieszkaniec gminy Sulechów. Był poszukiwany do odbycia kary więzienia za uszkodzenia mienia. W jego domu policjanci znaleźli 18,5 gramów amfetaminy, wagi i woreczki strunowe. Usłyszał już zarzut posiadana narkotyków.

Policjanci z KMP w Zielonej Górze oraz podległych komisariatów prowadzą w ciągu roku poszukiwania ponad 100 osób zaginionych, około 400 osób poszukiwanych listami gończymi i ponad 1000 osób poszukiwanych do spraw kryminalnych. – Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu wyjazdu poszukiwanej osoby za granicę – mówi podinsp. Barska.