Sierż. szt. Przemysław Psut zginął na służbie podczas szarpaniny z pijanym agresywnym mężczyzną

Sierż. szt. Przemysław Psut

Mija siedem lat od tragicznej śmierci policjanta z Zielonej Góry. Sierż. szt. Przemysław Psut zginął na służbie w Lubniewicach podczas interwencji.

W dniu 7 lipca 2013 r. w Lubiewnicach sierż. szt. Przemysław Psut pełnił służbę patrolową. To wetdy podjął interwencję wobec grupy mężczyzn, którzy byli sprawcami wykroczenia. Pili alkohol w miejscu publicznym. Jeden z mężczyzn był agresywny i stawiał czynny opór w stosunku do policjanta. To wtedy sierż. szt. Psut podczas obezwładniania agresora nagle osunął się na schody, tracąc przytomność. Mimo podjęcia natychmiastowej akcji reanimacyjnej i przewiezienia do szpitala w Sulęcinie policjant z Zielonej Góry zmarł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sierż. szt. Przemysław Psut do policji wstąpił 26 lipca 2004 r. na stanowisko aplikanta ogniwa i sztabu policji komendy miejskiej w Gorzowie. W 2010 r., został mianowany na stanowisko referenta drużyny II plutonu prewencji IV samodzielnego pododdziału prewencji w Zielonej Górze z miejscem pełnienia służby w Gorzowie. Od 10 maja 2011 r. pełnił służbę na stanowisku dowódcy drużyny III plutonu prewencji III samodzielnego pododdziału prewencji w Zielonej Górze z miejscem pełnienia służby w Gorzowie.