Ślizgawica na drogach. Już 13 kolizji w Zielonej Górze i okolicach (ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW)

W czwartek, 3 grudnia, do godz. 13.00 zielonogórska policja wyjechała do 13 kolizji w mieście oraz w okolicach. Na drogach jest bardzo ślisko, a wielu kierujących niestety jeździ na letnich oponach.

Zaraz po ty jak zaczął padać śnieg zaczęło dochodzić do kolizji. Trudna sytuacja był na „górce świdnickiej”. – Drogą zablokowała ciężarówka, której kierowca nie był w stanie podjechać pod górę – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Policjanci na miejsce wezwali piaskarkę.

Do godz. 13.00 w Zielonej Górze i okolicach doszło do1 3 kolizji. W Świdnicy zderzył się lexus z ciężarówką. Na trasie koło Świdnicy z drogi wypadł samochód. Do kolizji doszło między innymi na ulicach Wojska Polskiego, Energetyków, Władysława IV oraz na os. Pomorskim.

Przyczyną kolizji był niewyhamowanie na śliskiej drodze. – Niestety część kierowców nadal jeździ na letnich oponach, które w połączeniu ze śniegiem wydłużają drogę hamowania – mówi podinsp. Stanisławska.

Policja przypomina o ostrożności. – Widząc opady śniegu wyjedźmy do pracy wcześniej, żeby nie nadrabiać na trasie prędkością – mówi podinsp. Stanisławska. Piesi muszą pamiętać również pamiętać o odblaskach nad ranem oraz po zmroku.