Strona główna Wiadomości Słubice Słubice. Kilka razy podjeżdżali na stacje paliw, ukradli około 800 litrów

Słubice. Kilka razy podjeżdżali na stacje paliw, ukradli około 800 litrów

Słubiccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, który w czerwcu na terenie powiatu słubickiego, kilka razy ukradli paliwa ze stacji benzynowych. Łącznie zwinęli niemal 786 litrów oleju napędowego o wartości blisko pięciu tysięcy złotych. Grozi im do 5 lat więzienia.

Słubiccy policjanci pracowali nad sprawa kradzieży paliwa ze stacji. Przez kilka dni analizowali zgromadzone informacje, zabezpieczali materiał dowodowy oraz weryfikowali kolejne tropy prowadzące do podejrzanych. – W wyniku przeprowadzonych działań kryminalni wytypowali dwóch mężczyzn mających z wiązek z przestępczym procederem – mówi asp. sztab. Ewa Murmyło, rzeczniczka policji w Słubicach.

Słubice. Ukradli około 800 litrów paliwa

Zebrany materiał pozwolił na ich zatrzymanie i przedstawienie zarzutów. Mężczyźni nie są mieszkańcami powiatu słubickiego. 42 i 34-latek  zostali zatrzymani w miejscach ich zamieszkania. Łupem sprawców padło łącznie ponad 786 litrów oleju napędowego o wartości blisko pięciu tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi im kara do 5 lat więzienia.