Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Śmieci z targowiska w Sulechowie lądują w kubłach w mieście

Firma sprzątająca miejskie targowisko w Sulechowie, zebrane śmieci rozwozi po śmietnikach.  Dziś zielonogórscy policjanci zatrzymali syna właścicielki, który samochodem osobowym wiózł worki z odpadkami. – Śmieci wyrzucamy w różnych miejscach w mieście – powiedział.

W poniedziałek po godz. 12.00 patrol zielonogórskiej drogówki zauważył stojący na poboczu krajowej „trójki” pod Sulechowem samochód osobowy. Auto było zamknięte. Stało tak, że blokowało przejazd „trójką”. Po chwili mł. asp. Sławomir Przykaza dostrzegł idącego poboczem mężczyznę. To kierowca nissana stojącego na poboczu.

Podczas kontroli samochodu mł. asp. Przykaza zauważył worki upchnięte w bagażniku nissana. Kierowca, zapytany co jest w środku, odpowiedział że to plastik. Policjant kazał otworzyć bagażnik. Wtedy kierowca, student budownictwa na Uniwersytecie Zielonogórskim powiedział, że wiezie odpadki do wyrzucenia. – Wyrzucam je w różnych śmietnikach w Sulechowie – powiedział ku zaskoczeniu mundurowych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Student nie chciał powiedzieć skąd ma odpadki. Rozpytany dokładniej przez policjanta dodał, że to śmieci firmy zajmującej się sprzątaniem. Okazało się, że matka studenta jest właścicielem firmy zajmującej się porządkami. – Sprzątamy targowisko miejskie w Sulechowie – powiedział kierowca nissana. Policjant zaczął dokładniej sprawdzać ,,śmieciowy temat”.

– Rozwozicie odpadki po różnych śmietnikach, gdzie się da? – zapytał mł. asp. Przykaza.

– Tak – odpowiedział syn właścicielki firmy. Powiedział jednak, że… segregują odpadki. – Jak wiemy, że w danym dniu są wywożone kontenery i są w połowie puste to… – mówił student nie kończąc zdania. Policjant zapytał o to, dlaczego nie korzystają z miejskiego wysypiska. – Nie wiedzieliśmy, że tak można – odpowiedział syn właścicielki firmy.

O sprawie rozwożenia śmieci z targowiska po miejskich kubłach poinformowaliśmy wiceburmistrza Sulechowa Mirosława Andrasiaka. Nie krył zdumienia. – Zostaną uruchomione procedury administracyjne, które sprawdzą wywózkę śmieci z targowiska przez tą firmę – zapewnił nas wiceburmistrz Andrasiak.

Wczoraj nie udało się nam skontaktować z firmą, która zajmuje się porządkami na targowisku miejskim w Sulechowie. W internecie nie ma żadnego numeru telefonicznego do siedziby firmy. Jest jedynie adres oraz informacja, że zajmuje się ona również sprzątaniem części szaletów miejskich w Sulechowie.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl