Sportowa Toyota Yaris GR z najpotężniejszym na świecie silnikiem (FILM, ZDJĘCIA)

Sportowa Toyota Yaris GR z najpotężniejszym na świecie silnikiem. fot. poscigi.pl

Najnowsza Toyota Yaris GR została wyposażona w trzycylindrowy silnik o mocy 261 KM. To obecnie najpotężniejszy taki silnik na świecie. W połączeniu z napędem na cztery koła samochód jest rasowym pojazdem rajdowym. My już jeździliśmy tą potężną Yariską.

Sercem Toyoty Yaris GR jest potężny turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra. Trzycylindrowy silnik ma moc 261 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 360 Nm. Na pokładzie jest również sześciobiegowa manualna skrzynia biegów z wyraźnie podniesioną dźwignią, żeby jak najbardziej skrócić ruch ręki do kierownicy. Sportowa Yariska rozpędzi się do „setki” w zaledwie 5,5 sek. I rzeczywiście moc auta wciska w fotel.

Jazda autem jest niesamowita. W standardowym ustawieniu 60 proc. napędu trafia na przednie koła, a 40 proc na tył. W trybie Sport wynosi to 30 proc. do 70 proc. Natomiast w trybie Track 50 proc. na 50 proc. Toyota Yaris GR została wyposażona w rewelacyjny napęd na cztery koła GR-Four.

Uwaga! Akumulator znajdziemy w bagażniku z tyłu. To pozwala zapewnić bardziej stabilną jazdę i prowadzenie auta przez rozłożenie sił.

Yaris GT to całkiem nowy samochód zbudowany praktycznie od początku. Pojazd napchany elektroniką ważny zaledwie 1280 kg. W połączeniu z 261-konnym silnikiem powstał japoński rajdowy potwór.

Samochód jest piekielnie szybki. Czuć moc od pierwszego do ostatniego biegu. Dynamika jazdy w połączeniu z lekkością pokonywania nawet ostrych zakrętów powoduje, że w tym aucie można się zakochać od pierwszego kilometra.

Widać, że samochód został bardzo dokładnie przemyślany. Na przykład konstrukcja i materiał użyty w fotelach powoduje, że siedzi się znacznie stabilnej nawet na ostrych zakrętach. Przekładnia biegów są krótkie, tak jak w rajdówkach. Do tego sportowa kierownica. Piękne.

Zachęcamy do jazd próbnych i oglądania samochodu w Salonie Toyota JPJ AUTO, ul. Wrocławska 65C w Zielonej Górze.