Toyota Zielona Góra

Spowodował poważny wypadek pod Zieloną Górą i uciekł

Przed zielonogórskim sądem stanie 58-latek, który wyprzedzając fiatem spowodował zderzenie citroena i volkswagena. On sam nie zatrzymał się tylko uciekł z miejsca zdarzenia. Akt oskarżenia trafił już do sądu.

Do zdarzenia doszło w marcu 2016 r. w jednej z miejscowości koło Zielonej Góry. 58-latek jechał fiatem punto. Zaczął wyprzedzać na podwójnej linii ciągłej i wyraźnym znakiem zakazu wyprzedzania. Dojeżdżając do wzniesienia na trasie wyjechał prosto na citroena berlingo.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

58-latek swoim wyprzedzaniem zmusił kierującą citroenem do gwałtownego skrętu. Kobieta chciała uniknąć zderzenia z jadącym z naprzeciwka fiatem. Odbiła na bok i wtedy straciła panowanie nad kierownicą. Citroen uderzył w nadjeżdżającego z przeciwka volkswagena passata. Ranna kierująca citroenem została przewieziona do szpitala.

Sprawca wypadku, kierowca fiata punto, uciekł z miejsca zdarzenia. Został jednak ustalony i zatrzymany. Zielonogórska prokuratura rejonowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 58- letniemu mężczyźnie. Odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku i ucieczkę.

Reklama pościgi