Sprawcy krwawej jatki na ulicy aresztowani (FILM, ZDJĘCIA)

W środę, 19 czerwca, sąd tymczasowo aresztował trzech Bułgarów, którzy zaatakowali nożem parę idącą chodnikiem w Kostrzynie nad Odrą.  32-letni mężczyzna zmarł na miejscu, a jego 26-letnia partnerka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Nożownicy uciekli.

Do tragedii doszło w nocy z 14 na 15 maja przy ul. Jana Pawła II w Kostrzynie nad Odrą. Kryminalni szybko ustalili kim są napastnicy. Ruszyły poszukiwania Bułgarów. Wystawiono Europejskie Nakazy Aresztowania. W dniu 17 maja policyjni eksperci z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji rozpoczęli poszukiwania międzynarodowe za trójką obywateli Bułgarii. Mężczyźni zostali 23 maja zatrzymani we Francji przez tamtejszą straż graniczną. Usiłowali wyjechać do Wielkiej Brytanii. Nie udało im się.

Konwojem lotniczym Bułgarzy zostali przekazani do Polski. Wracali w asyście antyterrorystów. We wtorek, 18 czerwca, z zatrzymanymi obywatelami Bułgarii w gorzowskiej prokuraturze okręgowej przeprowadzono czynności procesowe. Zatrzymani usłyszeli zarzuty zabójstwa 32-letniego mężczyzny oraz usiłowania zabójstwa 26-letniej Bułgarki. Zatrzymani odmówili składania wyjaśnień i nie przyznali się do winy.

W środę sąd aresztował Bułgarów tymczasowo na trzy miesiące. Grozą im kary dożywotniego więzienia.