Stracił prawo jazdy i dostał mandat 2 tys. zł. Wpadł w miejscu wskazanym przez mieszkańców

Jechał o 61 km/h za szybko. Stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych. Nieodpowiedzialny kierowca wpadł na radar w miejscu zgłoszenia wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W piątek, 18 marca, podczas kontroli w miejscowości Szczawno (gmina Dąbie) policjanci krośnieńskiej drogówki zauważyli samochód, który jechał w ich kierunku z duża prędkością.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po dokonaniu pomiaru laserowym radarem okazało się kierujący skodą jechał w terenie zabudowanym o 61 km/h za szybko.

Kierowca skody został zatrzymany do kontroli. 41-latek stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. – Ponadto w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Kierowca dostał również 10 punktów karnych.

Kierowca wpadł w miejscu wskazanym przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń. – Za jej pomocą każdy z mieszkańców ma realny wpływ na bezpieczeństwo, a policjanci posiadają aktualne informacje o zagrożeniach, dzięki którym są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na zagrożenia – wyjaśnia podkom. Kulka.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl