Samochody.pl - poscigi.pl

Sulechów. Trzy dni na zapłacenie za węgiel, inaczej wniosek przepada. A i tak brakuje węgla

W 2022 r. do Urzędu Miejskiego Sulechów trafiły 772 wnioski w tej sprawie, a wynikające z nich zapotrzebowanie wyniosło łącznie 932 tony. Uwaga. Trzy dni na opłacenie wniosku inaczej przepadnie.

Z powodu brak możliwości transportu węgla koleją do Sulechowa, przekładało się to na 36-37 transportów samochodowych do wykonania.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wskazano Terminal Nowiny Wielkie koło Witnicy, jako miejsce odbioru węgla przez gminę. Z sumie z Terminala Nowiny Wielkie przywieźliśmy do gminy Sulechów 310 ton węgla, a mieszkańcy odebrali dotychczas 251 ton. Na Terminalu Nowiny Wielkie niemal „od ręki” były dostępne groszek (w tym ekogroszek) oraz miał węglowy. Otrzymał je każdy, kto złożył stosowny wniosek, nawet po terminie.

Największym problemem w całym województwie lubuskim, podobnie jak w wielu innych regionach Polski okazał się brak dostępności węgla grubego 25 (typu orzech).

Jak informuje sulechowski urząd, rozgoryczenia osób, które dotychczas nie otrzymały zakładanego i wnioskowanego przydziału jest zrozumiałe. Ciężko dostarczyć towar, który nie jest dostępny na rynku. Zapotrzebowanie w gminie to 700 ton, a gminie Sulechów przypadło zaledwie 78 ton.

Zakupu po cenie preferencyjnej można dokonać wyłącznie od podmiotu z którym mamy umowę, czyli Węglokoksu SA i jak informuje gmina, cały czas czeka na zrealizowanie zamówień złożonych jeszcze w listopadzie ubiegłego roku.

„Mamy świadomość, że zamówień złożonych w 2022 r. już nie zrealizujemy. Od 2 stycznia br. rozpoczęliśmy przyjmowanie wniosków na 2023 r. Uwzględniając sytuacje, które miały miejsce w listopadzie i grudniu, musieliśmy zmodyfikować nieco zasady”. To treść komunikatu gminy.

Osoba, która nie dokona płatności w terminie trzech dni roboczych od daty otrzymania pisma informującego o przydziale węgla, jej wniosek dotyczący zakupu preferencyjnego zostanie anulowany. Ma to usprawnić procedurę przydziału dla kolejnych osób na liście.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl