Święto lubuskiej policji. Były awanse i nagrody (ZDJĘCIA)

Wojewódzkie i miejskie obchody święta lubuskiej policji, w 100. rocznicę powstania policji odbyły się w piątek, 19 lipca, w Gorzowie.

Dzisiejszy dzień był kolejną okazją, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom lubuskiej policji za ich służbę i zaangażowanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.

Na uroczystym apelu licznie zjawili się przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, sądownictwa, prokuratury, świata nauki i edukacji, europarlamentarzyści, parlamentarzyści, funkcjonariusze-także z Niemiec, pracownicy cywilni, rodziny i przyjaciele naszej formacji, a także przedstawiciele służb współpracujących z Policją.

Polecane  Poszukiwany zielonogórzanin ukrywał się w pizzerii. Piekł pizzę, a ma do odsiadki karę więzienia

W województwie lubuskim medale „Za długoletnią służbę” oraz odznaki „Zasłużony policjant” przyznano 43 osobom. Mianowanych na wyższe stopnie służbowe zostało 788 policjantów. Nagrodami komendanta głównego policji za szczególne osiągnięcia służbowe i zawodowe zostało wyróżnionych w województwie lubuskim 153 policjantów i 34 pracowników policji.