Szalona ucieczka poszukiwanego 36-latka w Zielonej Górze. Wszystko nagrała kamera (FILM)

Za mężczyzną wystawiono 3 listy gończe. Był poszukiwany za kradzieże z włamaniami.

36-latek z piskiem opon ruszył z miejsca kontrolowania i zaczął uciekać. Poszukiwanego ukrywającego się w zaroślach mężczyznę po kilkunastu minutach odnalazł policyjny pies Schemi wraz ze swoim przewodnikiem. Mężczyzna trafił już za kratki. Pościg nagrała kamera na mundurze policjanta.

W sobotę, 17 października, nocą policjanci patrolówki na ul. Sulechowskiej zauważyli kierującego oplem astrą, który nie zatrzymał się przed znakiem „stop”. Postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej. Kierowca zatrzymał się i oświadczył, że nie ma przy sobie dokumentów, podał jednak swoje dane.

Podczas sprawdzania jego tożsamości okazało się, że 36-letni mężczyzna jest poszukiwany trzema listami gończymi i ma do odbycia karę 5 lat więzienia. Policjant widząc taką informację polecił kierującemu, żeby wysiadł z pojazdu. – Ten nagle przekręcił kluczyk w stacyjce i z piskiem opon odjechał pomimo, że policjant próbował go zatrzymać. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Kierujący oplem uciekał ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe z goniącego go radiowozu. Policjanci o pościgu powiadomili dyżurnego, a ten skierował do pomocy inne patrole. Po kilkuset metrach uciekinier nagle zatrzymał pojazd, wyskoczył zza kierownicy i zaczął uciekać pieszo. Ukrył się w pobliskich zaroślach licząc na to, że w nocy nie zostanie dostrzeżony. Niestety miał pecha. Na miejscu pojawił się policyjny przewodnik ze swoim psem Schemi. Pies natychmiast zlokalizował uciekiniera i mężczyzna został zatrzymany.

36-latek jest doskonale znany policjantom z Krosna Odrzańskiego, którzy od dawna go poszukiwali. Za mężczyzną wystawiono 3 listy gończe. Był poszukiwany za kradzieże z włamaniami. 36-latek ma ponadto do odbycia karę 5 lat więzienia.

Po zatrzymaniu, przesłuchaniu i przedstawieniu kolejnych zarzutów, mężczyzna został odwieziony do aresztu śledczego. – Do długiej listy popełnionych wcześniej przestępstw, za które był poszukiwany, dopisał kolejne, niezatrzymanie się do kontroli – mówi podinsp. Stanisławska. Grozi mu za to kara 5 lat więzienia.

Apart&Spa Weronika

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Zostań kierowcą bolta
Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl