Toyota Zielona Góra

Szczyt głupoty. Niewybuch rozbrajał wiertarką. Doszło do wybuchu. Dwie osoby ciężko ranne

Mężczyźni w miejscowości Gajewo w powiecie giżyckim (woj. warmińsko-mazurskie) doznali poważnych obrażeń w wyniku eksplozji niewybuchu. Wcześniej próbowali go rozwiercić wiertarką.

W czwartek, 2 stycznia, wieczorem około godz. 21.30 dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o eksplozji niewybuchu w jednym z budynków gospodarczych w Gajewie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu tego zdarzenia wynika, że w budynku w tym czasie przebywało czterech mężczyzn. Chcieli rozbroić wcześniej znaleziony niewybuch.

Jeden z mężczyzn rozwiercał pocisk wiertarką. Wtedy doszło do eksplozji. W wyniku zdarzenia poważne obrażenia odniosło dwóch mężczyzn w wieku 40 i 44 lat. Jeden z nich doznał poważnych obrażeń lewej ręki, natomiast drugi obrażeń okolicy brzucha i klatki piersiowej. Obrażenia pozostałych dwóch mężczyzn okazały się niegroźne. Wszyscy mężczyźni byli pijani. W obrębie posesji patrol saperski ujawnił i zabezpieczył pocisk artyleryjski i napęd rakietowy. Miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali policjanci.

Toyota Zielona Góra