Sześć osób złamało nakaz kwarantanny. Nakryli ich zielonogórscy policjanci

fot. Lubuska policja

Zielonogórska policja w piątek, 27 marca, skontrolowała 630 osób przebywających na kwarantannach.  Niestety sześć osób złamało nakaz kwarantanny. Grozą im kary do nawet 30 tys. zł.

Zielonogórska policja każdego dnia kontroluje czy osoby skierowane na kwarantanny domowe przebywają w swoich miejscach zamieszkania. W piątek policjanci skontrolowali aż 630 takich osób. Niestety nie wszyscy zachowali się odpowiedzialnie. Sześć osób złamało nakaz kwarantanny. – Pięć osób złamało kwarantannę w Zielonej Górze i jedna w Sulechowie – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze. Teraz każdej z tych osób grozi kara do nawet 30 tys. zł.

Już 60 osób z kontrolowanych przez zielonogórskich policjantów korzysta z aplikacji „Kwarantanna domowa”.  – Zachęcamy kolejne osoby do używania aplikacji, która w dużym stopniu usprawnia pracę policjantów – mówi podinsp. Barska. Darmowa aplikacja jest dostępna do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.  Aplikacja pozwala na szybki dostęp do niezbędnych w czasie kwarantanny informacji.