Szok. Mąż zamordował żonę, podpalił mieszkanie i uciekł. Zatrzymała go policja

Jak ustalił portal poscigi.pl, 26-latka znaleziona w płonącym mieszkaniu w Lubsku wcześniej została zamordowana. Policjanci zatrzymali męża ofiary. Żarska policja nie chce jednak podać żadnych szczegółów dotyczących makabrycznego zdarzenia.

Pożar wybuchł w mieszkaniu na poddaszu kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście 49 w poniedziałek, 7 października. Do walki z ogniem ruszyło siedem zastępów straży pożarnej. Ewakuowano mieszkańców trzech kamienic. Strażacy w płonącym mieszkaniu dokonali makabrycznego odkrycia. Znaleźli ciało 26-letniej kobiety. Na miejsce przyjechał prokurator i policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza.

Jak ustaliliśmy, policjanci zatrzymali męża 26-latki. Miał zamordować żonę i podpalić mieszkanie. – Ciało zostało zabezpieczone do sekcji, żadnych innych informacji w tej sprawie nie udzielamy – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. O sprawę zapytaliśmy prokuraturę. – Ujawniono zwłoki kobiety. Stwierdzone u niej przez prokuratora i medyka obrażenia wskazują na przestępcze działanie osób drugich. W związku z  tym zdarzeniem do sprawy zatrzymano mężczyznę – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Polecane  Sześciu nowych pacjentów z koronawirusem w Lubuskiem

W rodzinie miała być niebieska karta z powodu męża, który po pijanemu znęcał się nad żoną i dziećmi. 26-latka miała ciężkie życie. Osierociła dwoje małych dzieci w wieku 4 i 6 lat.

Langner odszkodowania
Reklamy