Tak wyglądają nowe radiowozy policji, które trafią do komend. Jest wyraźna zmiana oznakowania (ZDJĘCIA)

Tak będą oznakowane nowe radiowozy policji.

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy została wyznaczona do zakupu sprzętu transportowego dla jednostek policji w Polsce. Procedury przetargowe wyłoniły dostawcę oraz pozwoliły na zakup 78 samochodów Kia Sportage. Dostawa radiowozów jest pierwszą, która została zrealizowana zgodnie z nowym wzorem oznakowania pojazdów policyjnych przedstawionych na targach Europol w Kielcach w 2022 r.  

Cena samochodu oznakowanego zgodnie z nowym wzorem to ponad 166 zł. Łączna wartość zamówienia na 78  radiowozów wynosi niemal 13 mln zł. Ponad 7,2mln zł pochodzą z budżetu policji, a pozostałe, w wysokości po nad 5,7 mln zł sfinansował z Funduszu Wsparcia Policji czyli od lokalnych samorządów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Samochody zostaną przekazane do komend w Polsce. Samochody kia sportage są wyprodukowane w ramach nowej generacji modelu, wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 1,6 l i mocy 110 kW. Dodatkowo pojazdy są wyposażone w manualną skrzynię biegów, czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany dla policji.

Dostawa tych radiowozów jest pierwszą, która została zrealizowana zgodnie z nowym wzorem oznakowania pojazdów policyjnych przedstawionych na targach Europol w Kielcach w 2022 r.  

Toyota Zielona Góra