Tak złodzieje okradają mieszkańców Jędrzychowa (FILMY Z MONITORINGU)

Od kilku miesięcy złodzieje bezczelnie i bezkarnie okradają mieszkańców Jędrzychowa w Zielonej Górze. Kradną rzeczy z drewutni, włamują się na budowy, do samochodów i nawet do domów.

Na nagraniu z kamery na jednym z domów widać dwóch mężczyzn, którzy okradli dom w budowie przy ul. Konwaliowej. Świecili przez szybę do środka latarką wypatrując wartościowych rzeczy. Inny złodziej krążył po ul. Konwaliowej widząc kamerę. Świecił do zaparkowanego auta latarką, zaglądał do domów. Nie obawiał się kamery, bo zakrył twarz. Złodzieje działają w środku nocy lub nad ranem.

Kradzieże na Jędrzychowie to niemal plaga. Nie ma tygodnia, żeby jakiś mieszkaniec nie żali się na złodzieja. Ci najchętniej włamują się do drewutni. Wyłamują zamki lub zrywają kłódki i kradną cenniejsze rzeczy. Giną kosiarki, podkaszarki oraz narzędzia. Złodzieje kilka razy włamali się do samochodów zaparkowanych pod domami. Zdarzało się, że odkręcali koła z samochodów. Kilka osób informowało o włamaniach na budowy. Złodzieje wynosili elektronarzędzia oraz armaturę sanitarną. Nie gardzili farbami lub płytkami. Zdarzały się również próby włamań do domów.

Reklama stacji kontroli pojazdów