Tego jeszcze nie było. Ruszyła policyjna infolinia

Krośnieńscy policjanci telefonicznie będą udzielać informacji na temat zagrożeń, z jakimi możemy spotkać się w życiu codziennym. Ten telefon został uruchomiony w szczególności dla osób starszych, którzy nie zawsze wiedzą jak należy postąpić w danym momencie, bądź jak poradzić sobie z problematyczną dla nich sytuacją.

Sytuacja związana z epidemią COVID-19 uniemożliwia policjantom powiatu krośnieńskiego organizowanie spotkań profilaktycznych z mieszkańcami. Nie oznacza to jednak, że pozostawieni są oni sami sobie. – Specjalnie dla nich w krośnieńskiej komendzie uruchomiony został numer telefonu 47 79 45 226 – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Po numerem w każdy poniedziałek, od 30 listopada, w godzinach 10:00 – 13:00, asp. Paulina Weryk będzie udzielać informacji na temat zagrożeń, z jakimi możemy spotkać się w życiu codziennym. – Telefon ten został uruchomiony w szczególności dla osób starszych, którzy niejednokrotnie mają wątpliwości jak w danej sytuacji powinni postąpić – tłumaczy podkom. Kulka.

Policjantka będzie wiedział co kiedy np. senior odbierze telefon od osoby usiłującej wyłudzić pieniądze czy przyjdzie do nich „fachowiec” wykonać pilny przegląd.

Policjantka podpowie tez jak chronić własną tożsamość oraz jakie środki ostrożności zachować podczas korzystania z poczty elektronicznej, karty bankomatowej, czy też internetu za pomocą, którego robimy zakupy bądź opłacamy rachunki.

Wprawdzie telefon został uruchomiony z myślą o osobach starszych, którzy szczególnie narażeni są na działania oszustów, jednak może z niego skorzystać każdy. – Dzwoniąc pod wskazany numer, uzyskasz również wsparcie i informacje o możliwościach uzyskania pomocy w związku z problemami wychowawczymi z dziećmi i młodzieżą bądź przemocą w rodzinie. Podpowiemy także jak rozwiązać problematyczną dla Państwa sytuację. Zadzwoń, a my dołożymy wszelkich starań, żeby ci pomóc – mówi podkom. Kulka.