Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

To była wielka akcja lubuskiej drogówki na jednej trasie (ZDJĘCIA)

Wielka akcja lubuskiej drogówki na jednej trasie.

Drogówka przez cały piątek, 24 marca, kontrolowała DK12. W ostatnim czasie zarejestrowano tam wiele przypadków łamania przepisów, a także śmiertelnych wypadków. Zaplanowano tam kilkudniowe działania.

Kilkudniowe działania lubuskiej drogówki na DK12 ruszyły w piątek, 24 marca. To odpowiedzią na zachowania kierowców w ostatnich tygodniach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na lubuskim odcinku DK12 przebiegającej przez powiaty żagański, żarski oraz wschowski zarejestrowano przypadków łamania przepisów. Doszło też do 5 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 6 zostało rannych. Doszło także do 38 kolizji.

W akcji były radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, policyjne drony, które dają szeroki i pełny obraz tego jak zachowują się kierowcy, laserowe mierniki prędkości oraz nowoczesne motocykle.

– Przeprowadzanie takich działań jest konieczne, aby to bezpieczeństwo zapewnić. Duża rola spoczywa jednak na samych kierowcach. To od nich ostatecznie zależy jak będzie krystalizował się stan bezpieczeństwa drogowego – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Poscigi.pl - pomoc drogowa Eko pol - Poscigi.pl