Toyota Zielona Góra

To, co zrobili policjanci, ściska gardło. Ratowali wyrzucone do śmieci szczeniaczki robiąc im masaż serca (ZDJĘCIA)

To co zrobili policjanci ściska gardło. Ratowali wyrzucone do śmieci szczeniaczki robiąc im masaż serca

W piątek, 10 września, policjanci dostali zgłoszenie o wydobywających się piskach z wnętrza kontenera na śmieci w Szprotawie. Mł. asp. Andrzej Szykuła i asp. Jacek Kowczyk na miejscu zaczęli przeszukiwać worki ze śmieciami.

W papierowej torbie znaleźli szczeniaki. Maleńkie pieski były szczelnie owinięte folią i wsadzone do reklamówki. Ktoś wyrzucił je do śmieci na pewną śmierć. Część piesków nie dawał żadnych oznak życia. Policjanci nie czekali ani sekundy, od razu zaczęli masaż serca szczeniętom. Dzięki temu, po kilku minutach maleńkie pieski zaczęły oddychać.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zdecydowane i szybkie działanie poskutkowało uratowaniem trzech z sześciu szczeniąt. Policjanci uratowali małe pieski. – To były czterodniowe szczenięta – mówi st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik żagańskiej policji. Pieski zostały przekazane do Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom.

Za osiem tygodni będą mogły zostać adoptowane. – Zachęcamy. Chcemy, żeby znalazły dom, w którym nikt nie zrobi im już więcej krzywdy – mówi st. sierż. Szlachetko.

W sprawie adopcji policja prosi o kontakt z Polską Organizacją Pomocy Zwierzętom w Nowej Soli, telefon kontaktowy 513 186 580.

W sprawie są również prowadzone czynności zmierzające do ustalenia i ukarania sprawcy tego okropnego  czynu. Gdyby nie reakcja świadków i policjantów szczeniaczki padłyby w cierpieniach. Wszystkie osoby, który posiadają informacje mogące pomóc w ujęciu sprawcy, proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu 47 793 75 11 lub pod numerem alarmowym 112.

Eko pol - Poscigi.pl