Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

To nowi policjanci w Krośnie Odrzańskim

Posterunkowa Natalia Aleksandrowicz, posterunkowy Oskar Maciulewicz oraz posterunkowy Damian Kuna to młodzi funkcjonariusze, którzy od kilkunastu dni poznają tajniki policyjnej pracy. Nie mają jeszcze doświadczenia, ale doskonale wiedzą czego chcieliby się nauczyć i jakie są ich cele. W środę (5 października) podczas spotkania z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim młodszą inspektor Eweliną Bartkowiak, powiedzieli o motywacjach do służby.

Co zatem skłoniło ich do wstąpienia do Policji?

Służba w Policji mimo, że jest wymagająca, trudna i niebezpieczna przynosi ogromną satysfakcję. To główny powód dla którego Damian zdecydował się wstąpić w szeregi Policji. Jego zdaniem różnorodność służb pozwala na rozwój zawodowy, a dodatkowym atutem jest brak rutyny i monotonności. Od kiedy pamięta angażował się w działalność na rzecz lokalnej społeczności i służąc w Policji chciałby kontynuować tę misję. Dla Natalii z kolei wstąpienie w szeregi Policji daje dużą satysfakcję ze względu na rodzaj pełnienia służby, a szeroki katalog specjalizacji daje możliwość rozwoju.

Dodatkowym atutem jest to, że jest to służba dla obywateli, którym każdego dnia niesie się pomoc. O możliwości niesienia pomocy mówi także Oskar, dla którego słowo „dziękuję” usłyszane z ust drugiego człowieka rekompensuje wiele niedogodności. Służba w Policji jest dla niego pewnego rodzaju  wyzwaniem i daje możliwość wykonywania zadań, których celem jest pomoc człowiekowi w potrzebie. Wielokrotnie słyszał, że w tej pracy nie ma monotonii i będzie miał możliwość rozwoju, teraz sam będzie miał okazję się o tym przekonać.  

Czy jest coś, na czym szczególnie im zależy żeby móc się nauczyć, bądź doskonalić?

Jako pierwszy odpowiedział Damian, który miał styczność z bronią sportową i chciałby poszerzać oraz doskonalić umiejętności strzeleckie. Oskar chciałby zdobyć wiedzę z taktyki i techniki podejmowania interwencji, dzięki którym będzie umiał szybko i trafnie rozpoznać sytuację, a także adekwatnie reagować  na występujące zagrożenie. Natomiast Natalia chciałaby poznać możliwości kształcenia się w kierunku pracy ze zwierzętami, które stanowią nieodzowny element w Policji. Wszyscy zdają sobie także sprawę, że w naszej formacji ważna jest sprawność fizyczna, dlatego cieszą się, że krośnieńska komenda wyposażona jest w sprzęt, który pozwala na samodoskonalenie w tym zakresie.

Eko pol - Poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl