To zawodowi złodzieje. Od lat kradli alkohol i perfumy ze sklepów w Polsce i Niemczech (FILM)

Dwaj mężczyźni przez wiele lat okradali sklepy w Polsce i Niemczech. To było ich stałe źródło utrzymania. Złodzieje zostali zatrzymani przez dzielnicowych z Pszczewa.

Dzielnicowi z Pszczewa Mm. asp. Bartosz Kopij i mł. asp. Jakub Stępień przed kilkoma dniami rozmawiali z ochroniarzem sklepu, z którego dwaj mężczyźni ukradli kilka butelek alkoholu i odjechali samochodem w nieznanym kierunku. – Policjanci zapamiętali szczegóły związane z wyglądem wskazanego przez ochroniarza samochodu – mówi st.asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka policji w Międzyrzeczu. Dzięki temu podczas patrolu swoich dzielnic policjanci zauważyli samochód opisywany przez ochroniarza.

Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W samochodzie policjanci zabezpieczyli kilkanaście butelek alkoholu. Wylegitymowali dwóch mężczyzn, którzy jechali samochodem. Okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany. Obaj mają na swoim koncie liczne kradzieże w sklepach w Polsce i Niemczech. Mężczyźni zostali zatrzymani. Policjanci ustalili, że tylko w ostatnich kilku dniach mężczyźni dokonali kradzieży w sklepach w Skwierzynie, Trzcielu, Pszczewie oraz Międzyrzeczu. Ustalono również, że podobnych kradzieży dokonywali również na terenach powiatów ościennych. W latach 2012-2019  jeden z nich był wielokrotnie karany za kradzieże na terenie Niemiec.

33-latek i 35-latek specjalizowali się głównie w kradzieżach alkoholi w dyskontach spożywczych. Kradli również różnego rodzaju perfumy. Fanty sprzedawali. Mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą usłyszeli kilka zarzutów kradzieży, za które kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat więzienia. Policjanci sprawdzają jeszcze czy zatrzymani maja na sumieniu więcej podobnych przestępstw.