Toyota Zielona Góra

Torba z ubraniami postawiła na nogi kontrterrorystów, zatrzymała pociąg i ściągnięto robota (ZDJĘCIA)

Policyjni pirotechnicy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, robota sprawdzili bagaż

Policyjni pirotechnicy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu sprawdzili bagaż zostawiony w pociągu relacji warszawa Berlin. Działania podjęto w związku ze zgłoszeniem obsługi pociągu dotyczącym torby bez właściciela.

Do nietypowej interwencji doszło w czwartek, 4 listopada, w pociągu relacji Warszawa–Berlin. Do dyżurnego świebodzińskiej policji trafiło zgłoszenie o bagażu pozostawionym w przedziale międzynarodowego pociągu.

Z relacji podróżnych wynikało, że w pociągu nie ma właściciela torby. Nikt nie kojarzył żeby ktoś przebywał przy niej chociaż przez chwilę.

Pociąg zatrzymał się w Kupininie. Na miejsce natychmiast skierowano świebodzińskich policjantów oraz lubuskich kontrterrorystów ze specjalistycznym przeszkoleniem minersko-pirotechnicznym. Kierownictwo pociągu podjęło decyzję o ewakuacji pasażerów na czas trwania czynności, a gmina Świebodzin zapewniła pasażerom przejazd w miejsce gdzie mogli bezpiecznie oczekiwać na kontynuację podróży.

Policyjni pirotechnicy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, robota sprawdzili bagaż. – To standardowe czynności wynikające właśnie z przyjętych i wypracowanych procedur działania w takich przypadkach – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

W tym czasie obszar został wspólnie zabezpieczony przez policję i strażaków ze Świebodzina. w torbie były tylko rzeczy osobiste.

Po zakończonych czynnościach pasażerowie mogli powrócić do pociągu. Część z nich jednak wcześniej zdecydowała się nie czekać i kontynuować podróż innymi środkami transportu.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl