Trwa świąteczna akcja lubuskiej policji. Na trasach 200 policjantów z drogówki. Kontrole prędkości i trzeźwości

Trwa świąteczna akcja lubuskiej policji. Pomogą w bezpiecznym i spokojnym dojeździe do swych rodzin, krewnych i znajomych. Pilnują bezpieczeństwa na lubuskich drogach.

Już od czwartku, 23 grudnia, ruszyły wzmożone działania policjantów, które ukierunkowane są na zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim kierowcom. – Wielu z nich najbliższe święta zdecyduje się spędzić z rodziną, do spotkania z którą często potrzebne będzie pokonanie setek kilometrów. Do działań tych aktywnie włączają się lubuscy policjanci, którzy już gotowi są do służby – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Niemal 200 policjantów tylko z drogówki będzie na drogach. Funkcjonariusze maja wsparcie z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. – Wspólna praca ma zapewnić, że kierowcy spokojnie i z dużym komfortem będą mogli poruszać się po drogach województwa lubuskiego, mogąc liczyć na wsparcie mundurowych oraz cenne porady i wskazówki – mówi podinsp. Maludy.

Policjanci będą kontrolować trzeźwość kierujących, prędkość, stan techniczny aut, przyglądną się manewrom, które są kluczowe dla bezpieczeństwa. – Kulturalni zmotoryzowani z pewnością nie będą w zainteresowaniu policjantów. Z kolei Ci, którzy pozwolą sobie na dużo więcej niż mówi prawo i zdrowy rozsądek z pewnością na taryfę ulgową nie mają co liczyć – zaznacza podinsp. Maludy.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl