Uciekał policji. Prawo jazdy stracił, bo jechał naćpany

Policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali po pościgu 31-letniego kierowcę forda, który miał przy sobie heroinę. W bagażniku był kradziony rower. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Policjanci z patrolówki w Krośnie  Odrzańskim przejeżdżając przez Dychów zauważyli kierowcę forda, który na ich widok gwałtownie skręcił w inną drogę. Mundurowi ruszyli za fordem, dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Mężczyzna zaczął jednak uciekać. Ruszył policyjny pościg.

Kierujący fordem przyspieszył i po chwili zjechał z drogi. Zatrzymał samochód i zaczął pieszą ucieczkę. Policjanci pobiegli za nim, zatrzymując go krótkiej chwili. – Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, który nie ma prawa jazdy. Dokument został mu wcześniej zatrzymany za kierowanie pod wpływem środków odurzających – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Polecane  Ford fiesta uderzył w forda mondeo w Zielonej Górze. To już kolejna kolizja (ZDJĘCIA)

Policjanci poddali mężczyznę kontroli osobistej. Znaleźli przy nim heroinę. W bagażniku forda, którym kierował 31-latek znaleźli kradziony rower. Mieszkaniec powiatu żarskiego został zatrzymany do wyjaśnienia.

Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty dotyczące ucieczki przed policją i posiadania narkotyków. Grozi mu teraz kara do pięciu lat więzienia. Pobrano mu również krew do badań pod kątem narkotyków. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował będąc pod działaniem środków odurzających, wtedy odpowie za to przestępstwo.

Langner odszkodowania
Reklamy