Samochody.pl - poscigi.pl

Uciekinier rozpylał w kierunku goniący go policjantów gaz łzawiący (FILM)

31-latkowi grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Rzepińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którego pasażer zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg, podczas którego uciekinier rozpraszał w ich kierunku gaz łzawiący. Mimo ograniczonej widoczności policjanci kontynuowali pościg, dzięki czemu zatrzymali 31-latka. Mężczyzna był poszukiwany, a w trakcie kontroli znaleziono przy nim narkotyki. Usłyszał dwa zarzuty kradzieży, których miał dopuścić się w ostatnim czasie.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 19 września. Słubiccy policjanci zatrzymali do kontroli samochód, z którego nagle wybiegł pasażer i zaczął uciekać. Mundurowi zdążyli zauważyć, że jest to znany im 31-latek, który był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Od razu ruszyli za nim w pościg.

Uciekający mężczyzn podczas pościgu rozpylał w kierunku policjantów gaz łzawiący. Mundurowi mimo ograniczonej widoczności nie odpuszczali i kontynuowali pościg. To jednak mu nie pomogło. 31-latek został zatrzymany.

Uciekając rozpylał na policjantów gaz łzawiący

– Okazało się, że jego ucieczka miała kilka motywów. Jednym  z nich było uniknięcie kary pozbawienia wolności, a kolejnym narkotyki – mówi asp. Agnieszka Kaczmarek, rzecznik policji w Słubicach. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę. To jednak nie koniec. Policjanci z Rzepina ustalili, że 31-latek może odpowiadać za co najmniej dwie kradzieże, do których doszło w ostatnim czasie na terenie gminy.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, posiadania narkotyków i dwa zarzuty kradzieży. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl