Ukradła portfel i kartą zapłaciła za zakupy. Grozi jej nawet 10 lat więzienia

Policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali 20-latkę, która ukradła kobiecie portfel, spaliła dokumenty, a kartą zapłaciła za zakupy. Teraz może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

W poniedziałek, 25 maja, policjanci z Krosna Odrzańskiego dostali zgłoszenie kradzieży portfela wraz z dokumentami, kartami płatniczymi i pieniędzmi. Kryminalni jeszcze w dniu kradzieży dotarli do dwóch osób podejrzewanych o ten czyn. To kobieta i mężczyzna. W jej bluzie policjanci znaleźli amfetaminę oraz zwinięte w rulon 50 euro. Ujawnione przedmioty zostały zabezpieczone.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Zebrany przez kryminalnych materiał dowody pozwolił na przedstawienie 20-latce zarzutów kradzieży portfela oraz zniszczenia dokumentów. Okazało się, że 20- latka dokonał tez kilku płatności za pomocą skradzionej karty. Wydała 280 zł.

Kobieta przyznała się do kradzieży. – Powiedziała, że z portfela zabrała pieniądze i kartę bankomatową, za pomocą której zrobiła zakupy, a cały portfel z resztą dokumentów spaliła w ognisku – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Usłyszała też zarzut posiadania narkotyków. Grozi jej kara nawet do 10 lat więzienia.